• Strona główna
  • Blog
  • Sitemap

Szybki kontakt

Wyślij

Wpisz swój nr telefonu lub e-mail.
Skontaktujemy się z Tobą.


Jesteś zainteresowany naszą ofertą?


Wyślij Wypełnij
formularz

ISO/TS 16949

Norma ISO/TS16949 to specyfikacja techniczna ISO, która dostosowuje wszystkie międzynarodowe standardy systemów jakości z branży samochodowej do standardów globalnego przemysłu motoryzacyjnego. Określa ona wymogi dotyczące Systemu Zarządzania Jakością w dziedzinie projektowania/rozwoju, produkcji, instalacji i serwisowania produktów motoryzacyjnych.

Do kogo skierowana jest norma ISO 16949?

Norma ISO/TS 16949 skierowana jest do wszystkich producentów i usługodawców z branży motoryzacyjnej. Szczególną uwagę na wdrożenie specyfikacji ISO/TS powinny zwrócić uwagę firmy produkujące części samochodowe oraz autobusowe, serwisanci samochodowi, projektanci i instalatorzy produktów motoryzacyjnych oraz wszystkie inne firmy z branży motoryzacyjnej.

Na czym polega ISO 16949?

Specyfikacja ISO/TS zawiera wymagania normy ISO 9001:2008 uzupełnione dodatkowymi wymaganiami specyficznymi dla sektora motoryzacyjnego, które dotyczą np. produkcji i dostarczania usługi, nadzorowania wyposażenia do monitorowania i pomiarów, pomiarów, analizy i doskonalenia. Specyfikacja umożliwia opracowanie systemu zarządzania jakością, który uwzględnia ciągłe doskonalenie, kładąc nacisk na zapobieganie wadom oraz zmniejszenie odstępstw i strat w łańcuchu dostaw.

Proces Certyfikacji

Po zakończonym wdrożeniu nasi klienci mogą liczyć na pomoc firmy DJB w wyborze niezależnej Jednostki Certyfikującej dopasowanej zarówno branżowo jak i cenowo do potrzeb klienta. Współpracujemy ze wszystkimi Jednostkami i odpowiadamy za ich kontakty z naszymi klientami.

Integracja systemu zarządzania jakością i środowiskowego

Istotną kwestią dla posiadających już wdrożony system ISO 9001 na pewno jest łatwość zintegrowania go ze specyfikacją ISO/TS. Struktura obu norm: ISO 9001 i ISO 16949 jest bardzo podobna, a niektóre wymagania są zbieżne, co znacznie ogranicza koszty wdrożenia.

Korzyści z posiadanie Certyfikatu ISO 16949

Ø zwiększenie rozpoznawalności na rynku
Ø zwiększenie prestiżu firmy
Ø zwiększenie jakości produktów
Ø zmniejszenie strat w łańcuchu dostaw
Ø wzrost reputacji marki
Ø wzrost zaufania klientów i kontrahentów
Ø zmniejszenie ilości audytów związanych z kontrolą wyrobów

Wdrażane systemy

Szkolenia

Outsourcing

copyright djb-doradztwo.pl © 2012